KAS YRA CCT – KORELIUOJAMA SPALVŲ TEMPERATŪRA?

Ką reiškia CCT – koreliuojama spalvų temperatūra?
Spalvos temperatūra apibrėžia baltos šviesos diodo išvaizdą, kaip ji atrodys šilto ir šalto atspalvio. Šiltos spalvos atspalvis reikš praturtintą gintaro spindesio spalvą, o šaltas atspalvis bus grynos baltos spalvos arba turės net mėlyną atspalvį, kuris spindės lyg krištolas.  

Kas yra Kelvinai?
CCT yra apibrėžiamas Kelvinų laipsniais, kurie dažniausiai svyruoja nuo 2300K iki 6500K. Kuo aukštesnis Kelvinų skaičius, tuo ryškesnė ir šaltesnė bus spalva.

Kuo CCT yra reikšmingas?
Ar kada jaučiatės nepaaiškinamai energingas tam tikru paros metu? O galbūt įžengiate į kambarį ir staiga pajuntate kaip Jus apima mieguistumas?
Taip nutinka daugeliui iš mūsų, visa tai atsitinka paros ritmui veikiant mūsų organizmus.
Mūsų pabudimo ir miego ciklui įtakos turi šviesos lygis. Aukštesnio lygmens CCT apgauna mūsų kūnus, taip slopindamas melatoniną, dėl kurio jaučiamės budresni, o žemo lygmens CCT nurodo mūsų kūnui, kad laikas miegoti, taip skatindamas įsipatoginti ir atsipalaiduoti. Ką tai turi bendro su LED apšvietimu?
Suprantant, kaip koreliacinė spalvų temperatūra veikia paros ritmą, galime pasirinkti tinkamą LED šviestuvų Kelvinų matą, kuris atitiktų tam tikrą paros metą. Pavyzdžiui darbo erdvėje, galite naudoti dienos šviesos apšvietimą, o miegamajame prislopintą, šiltų atspalvių temperatūros apšvietimą.
CCT kokybė ir stabilumas tampa vis svarbesniu veiksniu sprendžiant kokį šviestuvą pasirinkti. Pigesniuose ar mažiau kokybiškuose LED šviestuvuose aukštas apšvietimo lygis dažnai pasiekiamas apšvietimo spalvų kokybės kaina, o tai reiškia, kad patalpoje apšvietimo lygis gali atrodyti gerai, tačiau efektas bus prastas.

Topled.lt siūlo platų šviestuvų pasirinkimą su integruota CCT funkcija, kurios pagalba galėsite koreguoti patalpos apšvietimo spalvos temperatūrą.